ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРОЦЕСУ ВИКЛАДАННЯ ЦИФРОВОГО ЖИВОПИСУ
Ключові слова:
цифрове мистецтво, цифровий живопис, цифрові художники, комп'ютерна графіка, сучасне мистецтво, графічні редактори, комп'ютерний живопис.Анотація
Анотація. Стаття присвячена аналізу проблеми формування методики викладання цифрового живопису в сучасних художніх ЗВО, а також досліджено такі актуальні теми, як цифровий живо- пис та цифрове мистецтво, можливості комп'ютерних технологій в образотворчому мистецтві й проаналізовано художні твори українських художників, котрі працюють у комп'ютерній графіці із застосуванням традиційних технік зображення. Нами розглянуто такі актуальні феномени, як цифровий живопис та цифрове мистецтво, які стали популярними в останні десятиліття по всьому світу; виявлено характерні риси сучасного цифрового живопису. Проблематика сучасного мистецтва схожа на проблеми Digital Art, про які йтиметься у статті. Використано такі методи дослідження доступної інформації, як аналіз та систематизація, емпі- ричне вивчення дотичного до обраної теми доробку світових та ук раїнських художників. Результати. Проаналізовано поняття «комп'ютерне мистецтво», що включає як твори тра- диційного мистецтва, перенесені в нове середовище, на цифрову основу, що імітує початковий матеріальний носій, так і принципово нові види художніх творів, які можуть існувати тільки в комп'ютерному просторі. В статті досліджено можливості комп'ютерних технологій в образот- ворчому мистецтві на прикладі різних художніх творів світових т а українських медіахудожників. Висновки. Цифровий живопис – це новий ступінь у сучасному мистецтві, він змінює систему виставки, формує інше ставлення до живопису, авторського права, вартості творів мистецтва.
Посилання
Sarel Theron. URL: https://www.sareltheron.com/personal/Port-Royal.html (дата звернення: 17.01.23).
Krauss R. Le Photographique Pour une Théorie des Écarts. Paris : Macula, 1990. 232 р.
Paul C. Digital Art. London : Thames & Hudson, 2015.
Fleming B. Advanced 3D Photorealism Techniques. New York : John Wiley & Sons, 1999.
David Hokney. URL: https://www.hockney.com/index.php/works/digital/arrival-of-spring-woldgate (дата звернення: 15.01.23)
Hockney D. Secret Knowledge: Rediscovering the Lost Techniques of the Old Masters. New York : Avery, 2006.
Philadelphia Museum of Art. URL: https://philamuseum.org/collection/object/132425 (дата звернення: 21.01.23)
Photo. URL: https://www.all-about-photo.com/photographers/photographer/1352/heinrich-kuhn (дата звернення: 15.01.23).
Zhu Haibo / Zhu Haibo // Instagram. URL: https://www.instagram.com/zhu.haibo//. Дата публікації : 5.02.2012. Дата перегляду: 20.01.23.
Українська бієнале цифрового та медіа мистецтва [Ukrainian Biennale of Digital and Media Art]. URL: https://ubiennale.com/ubiennale-2021/ (дата звернення: 17.01.23).
Artstation. URL: https://www.artstation.com/nicponim (дата звернення: 11.01.23).
Артзебс. URL: http://artzebs.com.ua/ (дата звернення: 18.01.23).
Валентин Колосов / Mfm_studio // Facebook. URL:https://www.facebook.com/mfmstudio2019/ posts/pfbid02JXJnj47rdBC8GhmMJ5JcPPbcZNvuqfA3uTTKRWXs18jXT7uwKSyDtKqWktA4k3oQl. Дата публікації : 29.06. 2021. Дата перегляду : 20.01.23.