ПЕРЕВАГИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ RHINO.INSIDE

Автор(и)

  • Анатолій Давидов Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури
  • В’ячеслав Нестеренко Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури

DOI:

https://doi.org/10.32782/naoma-bulletin-2024-2-2

Ключові слова:

архітектура, BIM (Building Information Modeling), моделювання, параметричне моделювання, Revit, Rhinoceros, Grasshopper

Анотація

Метою даної статті є вивчення доцільності використання плагіну Rhino.Inside під час розробки архітектурних об’єктів та проєктування інтер’єрних рішень. Нами розглянуте поєднання BIM-моделювання (Building Information Modeling) з точним параметричним програмним забезпеченням на прикладі Revit (BIM) та Rhinoceros/Grasshopper відповідно. Процес моделювання виконується в Rhinoceros/Grasshopper з усіма перевагами BIM, який відтворюється в реальному часі у вікні Revit, яке було експортоване за допомогою плагіну Rhino. Inside®.Revit, завдяки чому команди генеруються миттєво. Це означає, що плагін Rhino.Inside®.Revit контактує з програмами Rhino і Revit, даючи їм змогу працювати в одному середовищі. Такі програмні забезпечення поєднуються з різною метою, проте нами розглянуті два основних поєднання: безпосереднє проєктування (фасади, ландшафт, розробка планувальних рішень) та створення «families» (далі сімейств) для Revit на базі Rhinoceros/ Grasshopper з подальшим редагуванням основних кастомних елементів у системі BIM. Важливим фактором користування будь-яким програмним забезпеченням є наявність наукової бази, навчальних майданчиків та матеріалів у вільному доступі державною мовою для тих, хто опановує програму. На україномовному просторі дуже мало інформації щодо Rhino.Inside®.Revit. Це і є одним з важливих факторів неактивного використання цих інструментів в Україні. Методи дослідження. Збирання фактів, їхній первинний опис та узагальнення, – усе це дає змогу отримати необхідні первинні відомості для систематизації процесів, представлених у статті та підкреслення важливих аспектів дослідження. Результати дослідження. Плагін Rhino.Inside®.Revit дає змогу Rhinoceros/ Grasshopper і Revit обмінюватися всією доступною інформацією, заощаджуючи час і забезпечуючи максимальну точність під час перенесення моделей з одного середовища в інше і навпаки. На жаль, в Україні Rhino.Inside використовують зрідка, що гальмує розвиток проєктування та моделювання. Висновки. Комбінуючи Rhino і Revit, можливо використовувати всі переваги обох інструментів і отримувати потрібна вам результати.

Посилання

Rhino.Inside в Rhinoceros 7: сайт. URL: https://rhino3d.online/rhino-inside-v-rhinoceros-7/ (дата звернення: 06.05.2024).

Комаров К., Казарян Б. Оптимізація розробки студентських архітектурних проєктів за допомогою технології Rhino.Inside®.Revit. Збірник наукових праць «Українська академія мистецтва». 2023. № 33. С. 17–24.

Parametricism. Wikipedia. URL: https://en.wikipedia.org/wiki/Parametricism Дата публікації: 28.03.2024 (дата звернення: 04.09.2024).

Mila Shoshev. From Building Information Models to Building Performance Simulation: Parametric workflow for high performance building envelope design for daylight and glare analysis : Thesis. 2022. Politecnico di Torino. URL: https://webthesis.biblio.polito.it/25167/ (дата звернення: 07.05.2024).

Domenica Costantino, Arianna Grimaldi, Massimiliano Pepe. 3d modelling of buldings and urban areas using Grasshopper and Rhinocersos. Geograhia Technica. 2022. № 17(1). P. 168–177. URL: https://www.researchgate.net/publication/359472710_3D_MODELLING_OF_BULDINGS_AND_URBAN_AREAS_USING_GRASSHOPPER_AND_RHINOCERSOS (дата звернення: 07.05.2024)..

Theresa Fink, Reinhard Koenig. Integrated Parametric Urban Design In Grasshopper / Rhinoceros 3D : Demonstated on a Master Plan in Vienna. Conference: eCAADe 37/ Si CraDi 23. 2019. September. P. 312–322. ResearchGate. URL: https://www.researchgate.net/publication/335827074_Integrated_Parametric_Urban_Design_in_Grasshopper_Rhinoceros_3D_Demonstrated_on_a_Master_Plan_in_Vienna (дата звернення: 08.05.2024).

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-10-31

Як цитувати

Давидов, А., & Нестеренко, В. (2024). ПЕРЕВАГИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ RHINO.INSIDE. Вісник Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, (2), 12–16. https://doi.org/10.32782/naoma-bulletin-2024-2-2