ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ ДИТСАДКІВ ІЗ ВКЛЮЧЕННЯМ ДО ЇХНЬОЇ СТРУКТУРИ СПОРУД ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ (БОМБОСХОВИЩ)

Автор(и)

  • Ганна Олійник Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури

Ключові слова:

проєктування, архітектура, дитячий садок, військовий час, бомбосховище, використання в мирний час.

Анотація

Анотація. Проблема, про яку давно не задумувалися проєктувальники, увірвалася рано-вранці 24 лютого 2022 року в наше мирне життя. На шляху пересування ворога, у містах і селах України люди зіштовхнулися з однією і тією ж проблемою – тотальною відсутністю бомбосховищ. Спираючись на світовий досвід, настала нагальна необхідність і в Україні зайнятися якомога скоріше будівництвом споруд цивільного захисту населення. Як показала нам сьогоденна війна, агресор найбільшу свою лють вилив на об’єкти цивільної інфраструктури. Особливо прискіпливий його погляд припав на будівлі, призначені для найнезахищеніших верств нашого суспільства: дитячі садки, лікарні, сиротинці, пологові будинки тощо. Студентам поточного року навчання в рамках курсового проєктування невеликого дитячого садка було поставлено мету запропонувати вирішення даного проєктного завдання: подумати над розташуванням споруди; маскуванням її від ворога; доступністю в умовах екстремальної евакуації; влаштуванням достатньої кількості виходів; забезпеченням екстрених комунікаційних зв’язків; експлуатаційними характеристиками в умовах мирного часу тощо. Розпочато результативний процес обдумування проблеми. Статтю проілюстровано матеріалами курсових проєктів 2022 р. студентів ІІ курсу архітектурного факультету НАОМА Анжели Кубрак, Катерини Єжової, Єлизавети Андрусенко, Катерини Іванченко.

Посилання

Жидецька О. Бомбосховища Фінляндії мають подвійне призначення. URL: https://podrobnosti.ua/2448477-bomboshovischa-fnljand-majut-podvjne-priznachennja.html.

ДБН В.2.2.5-97 зі змінами «Будинки і споруди. Захисні споруди цивільної оборони». Київ, 1998. URL: https://www.minregion.gov.ua/wpcontent/uploads/2018/05/ZM3_DBN_V225.pdf.

Крутько Д. «Підземне» місто Гельсінкі: Як Фінляндія готувалась до можливої війни з Росією. URL: https://hmarochos.kiev.ua/2022/05/14/pidzemne-misto-gelsinki-yak-finlyandiya-gotuvalasdo-mozhlyvoyi-vijny-z-rosiyeyu/.

Муравльов О. Укриття (бомбосховища) і нормативна база. URL: https://maidan.org.ua/2022/08/ukryttia-bomboskhovyshcha-i-normatyvna-baza/.

Фіни мають надійні бомбосховища і вже перевіряють їх. В Україні ж досі належно не облаштовують укриттів (погляд). URL: https://texty.org.ua/fragments/107292/finy-mayut-nadijnibomboshovysha-i-vzhe-pereviryayut-yih-v-ukrayini-zh-dosi-nalezhno-ne-oblashtovuyut-ukryttivpohlyad/.

Фінське бомбосховище-місто 1960-х рр. не має аналогів й досі у цілому світі (відео, фото). URL: https://zl-ua.news/finske-bomboskhovyshche-misto-1960-kh-rr-ne-maie-analohiv-y-dosi-utsilomu-sviti-video-foto/.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-11-30